Drony umożliwiają nam wykonywanie zdjęcia z drona, fotografii z powietrzNajlepsze zdjęcia z powietrza

Zdjęcia z drona stają się bardzo popularne gdyż pokazują świat z innej, dotąd niedostępnej perspektywy. Szybki rozwój technologii i dynamicznie zmieniający się rynek bezzałogowych statków powietrznych pozwala na to, aby nowy wymiar fotografii stał się nam bliższy.

Zdjęcia z drona

Zdjęcia wykonujemy dronem Inspire 1 Pro, dostarczonego od lidera rynku “bezzałogowców” firmy DJI. Aparat wyposażony jest w matrycę Micro 4/3, która umożliwia nam robienie zdjęć w rozdzielczości 16 mpx. Kamera pozwala na pełną, zdalną kontrolę nad ostrością, przysłoną i innymi parametrami sprzętu. Dzięki 13 stopniowej regulacji dynamiki tonalnej obszary zacienione i naświetlone cechuje wyjątkowa czystość obrazu.

Cały zestaw wraz z obiektywem (wymiennym) osadzony jest na stabilizatorze drgań zwanym gimbalem. Stabilizuje on obraz w trzech osiach, dając doskonałą ostrość i możliwość stosowania długich czasów naświetlania.

Zdjęcia panoramiczne

Proponujemy Państwu, również zdjęcia panoramiczne, których długość przekracza trzykrotność wysokości tego zdjęcia. Ten rodzaj zdjęć wykorzystywany jest do zobrazowania rozległego widoku, pokazania miasta w sposób symetryczny lub zobrazowania wysokiego budynku. Zdjęcia wykonuje się ” sklejając” cyfrowo kilka zdjęć w jedno. Panoramy mogą być wykonywane poziomo lub pionowo, w zależności od kadru, który ma być uchwycony na zdjęciu z drona.

Panoramy sferyczne 360 stopni

Dzięki zdjęciom z perspektywy lotu ptaka możemy zaoferować Klientom panoramy sferyczne. Panorama taka obejmuje cały otaczający widok wokół aparatu – 360 stopni w poziomie i 180 w pionie. Odtwarzając taką panoramę w specjalnym programie lub przeglądarce internetowej mamy wrażenie realistycznego przebywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się wokół.

Najlepszy marketing, fotografia z powietrza

Zdjęcia z drona podnoszą wizerunek medialny firm, hotelu, domu weselnego oraz innych obiektów przemysłowych lub komercyjnych. Ukazują walory naturalne wokół interesującego nas obiektu lub pokazują unikatową architekturę obiektu. Miasta, gminy, przedsiębiorstwa lub osoby prywatne chcący sprzedać działkę mogą pokazać na zdjęciach z powietrza infrastrukturę znajdującą się wokół obiektu lub unikalne położenie geograficzne. Fotografie z powietrza są chętnie wykorzystywane do promowania ofert deweloperów lub biur pośrednictwa obrotu nieruchomościami. Agencje reklamowe, wydawnictwa, prasa lokalna i ogólnopolska coraz chętniej w swoich publikacjach wykorzystują taki rodzaj fotografii robiony bezzałogowym statkiem powietrznym.